Do boje 

 

Původní název En guerre

Režie Stéphane Brizé

Scénář Stéphane Brizé, Oliver Gorce

Hraje Vincent Lindon

Kamera Eric Dumont

Zvuk 

Kostýmy

Střih Anne Klotz 

Producenti 

Rok 2018

Stopáž 113 min.

Země Francie

Jazyk francouzsky s českými titulky

Přístupnost 

Kopie DCP, blu-ray

Premiéra  7. 3. 2019
Monopol

 

PROMO MATERIÁLY

Distribuční list

„Další skvělá příležitost pro charismatického Vincenta Lindona – tento herec jako by byl stvořen pro role čestných hrdinů, kteří ze sebe v extrémních situacích vydávají maximum.“ (Screen)

„Úchvatná levicová polemika o situaci dělnické třídy…Stéphane Brizé a Vincent Lindon se rychle stávají Scorsesem a De Nirem francouzského sociálně-realistického filmu.“ (CineVue)

„Bouřlivý, pronikavý portrét jednoho průmyslového sporu...“ (Variety)

 

O REŽISÉROVI

Stéphane Brizé (1966) je filmový scenárista, režisér, herec a producent. Pracoval jako technik v televizi, studoval herectví a věnoval se také divadelní režii. V roce 1993 natočil krátký film Bleu dommage, následoval středometrážní snímek L’oeil qui traîne (1996) a v roce 1999 celovečerní hraný debut Le bleu des villes (Modř měst), oceněný na festivalech v Deauville a Namuru. Zájem o citové, vztahové a sociální problémy projevil i v následujících hraných titulech Je ne suis pas là pour être aimé (Nejsem tu, abyste mě měli rádi, 2005), Entre adultes (Mezi dospělými, 2006), Mademoiselle Chambon (Slečna Chambonová, 2009 – César za nejlepší adaptaci), Quelque s heures de printemps (Pár hodin jara, 2012), a netradičním dobovém snímku Příběh jednoho života (2016), který je adaptací románu Guy de Maupassanta. Brizého nejúspěšnější dosavadní film Zákon trhu (2015) přinesl Vincentu Lindonovi Cenu za nejlepší mužský herecký výkon na festivalu v Cannes.

OCENĚNÍ / FESTIVALI

International Cannes film festival 2018, Official selection

 

Před dvěma lety společnost Perrin Industries, známý dodavatel automobilového průmyslu a partner německé skupiny Schäfer, podepsala dohodu, kde žádá vysoké manažery a dělníky, aby přijali snížení platu a pomohli tak zachránit společnost výměnou za slib, že po dobu následujících pěti let budou mít jisté místo. Dnes se společnost chystá k tomuto kroku přistoupit. Zaměstnanci, reprezentovaní jejich mluvčím Ericem Laurentem, odmítají přijmout nevyhnutelné a snaží se zachránit si práci.