AŽ NA SEVERNÍ PÓL

 

Originální název Tout en Haut du Monde
Režie a výtvarná koncepce 
Rémi Chayé
Scénář Claire Paoletti, Patricia Valeix
Dialogy Fabrice de Costil
Střih Benjamin Massoubre, Matthew Hannam
Hudba Jonathan Morali
Hrají Christa Theret, Féodor Atkine, Thomas Sagols, Antony Hickling
Zvuk Régis Diebold, Mathieu Z’Graggen, Florent Lavallée
Rok výroby 2015
Stopáž 81 min.
Země Francie, Dánsko
Jazyk: verze 1: francouzsky s českými titulky, verze 2: český dabing
Premiéra 1. 9. 2016
Monopol 12. 10. 2022

 

Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice, na které se pokusil dobýt severní pól. Olukin předal své poslání výzkumníka Saše, ale její rodiče, kteří už jí začali sjednávat svatbu, to vůbec neschvalují. A tak se Saša rozhodne vzepřít svému osudu, uprchne z domova a je odhodlaná Olukina nalézt... i kdyby měla dojít až na severní pól.

Celovečerní animovaný snímek Až na severní pól (Tout En Haut Du Monde, 2015) natočil jako svůj režijní debut francouzský animátor a zkušený výtvarník Rémi Chayé, který se už podílel na řadě úspěšných animovaných filmů jako byly Brendan a tajemství Kellsu (Brendan et le secret de Kells, 2009) nebo Obraz (Le Tableau, 2011). Film, jehož devizou je půvabná vizuální stránka a silný příběh se sympatickou dívčí hrdinkou rozehraný v netradičním prostředí, přijde do českých kin 1. září. 

Film bude uváděn ve dvou verzích – s titulky a s dabingem. Hlasy postavám v hlavních rolích propůjčili Viktorie Taberyová (Saša) a Zdeněk Maryška (Olukin), dále účinkují Zuzana Slavíková, Tomáš Juřička, Jiří Ployhar a další.

KE STAŽENÍ

Foto ke stažení ZDE

Foto ZIP (300DPI)

Distribuční list (PDF/ Word)

PRESS-KIT (PDF/ Word)

Tisková zpráva: TZ_Až na severní pól_český dabing (PDF/ Word)

Plakát (PDF)