DISCO

Původní název Disco  

Režie Jorun Myklebust Syversen

Hrají Josefine Frida, Kjærsti Odden Skjeldal, Nicolai Cleve Broch

Scénář Jorun Myklebust Syversen

Kamera Marius Matzow Gulbrandsen

Střih Frida Eggum Michaelsen, Mina Nybakke

Rok výroby 2019

Země Norsko

Jazyk norsky s českými titulky

Nosiče DCP, MP4

Přístupnost  od 12 let 

Stopáž 94 min.

Žánr drama

Premiéra 9. 4. 2020

Monopol 

PROMO MATERIÁLY

Distribuční list

Foto, plakát ad. ke stažení na CAPSA
 (Login: Artcam2020
Heslo: dobrefilmy)

SYNOPSE

Na povrchu se všechno zdá být perfektní. Mirjam je devatenáctiletá teenagerka, která jde příkladem, ať už jako mistryně světa v disco freestyle tancích nebo jako chlouba moderně působícího evangelického hnutí Friheten. Pod ideální maskou ale prožívá Mirjam duchovní i fyzickou úzkost, kterou ji působí dospívání, problémy v rodině a tlak okolí. Praskliny se rychle šíří. Mirjam zkouší všechno, rozhovory s příbuznými, motivační nahrávky charismatických kazatelů, tvrdší trénink… Zoufalství zavede dospívající dívku do náruče nové kongregace, která pod konzervativním zevnějškem maskuje temné kultické jádro. Disco je netradiční film o dospívání, přijetí sebe sama, fanatismu a bizarních formách spirituality v éře sociálních sítí.  V hlavní roli září ve svém filmovém debutu hvězda oblíbeného teenagerského seriálu SKAM Josefine Frida.

 

O REŽISÉRCE

Norka Jorunn Myklebust Syversen (1978) se zabývá filmem, video-artem a fotografií. Vystudovala Bergenskou národní akademii umění a designu v roce 2005. Svoji tvorbu prezentovala na mnoha festivalech, projekcích a výstavách. V roce 2017 natočila celovečerní debut The Tree Feller. Disco, netradiční drama o nejistotách dospívání, je jejím druhým počinem.

 

 

NAPSALI O FILMU

„Disco dělá přesně to, co by dobré drama (nebo horor) dělat měl. Skrze soucit s hlavní postavou umožňuje divákovi zhodnotit svůj vlastní systém hodnot.“

Screen Anarchy

 

„Frida si celý film ukradla pro sebe a táhne ho od začátku do konce.“

The Simple Cinephile

 

„Překvapivé a znepokojivé.“

The Hollywood Reporter

 

 

Festivalové nominace a ceny