DÍRA V HLAVĚ

ROBERT KIRCHHOFF

v kinech od  16/ 3/ 2017

Holocaust jako jizva na těle i duši evropských Romů a Sinti. 
O tragédii Romů a Sinti za druhé světové války se nikdy a nikde příliš nemluvilo. Byli přitom vražděni po desítkách, stovkách, tisících...

SPOJENÉ STÁTY LÁSKY

 TOMASZ WASILEWSKI

v kinech od 23 / 2/  2017

Láska, sex, intimita. Polsko 1990. Čtyři ženy a jejich bolestně nenaplněné touhy. Jeden z nejvýraznějších a nejtalentovanějších polských režisérů současnosti Tomasz Wasilewski přináší syrový portrét milostných vztahů, zachycený precizní kamerou Olega Mutua.

VIVA

PADDY BREATHNACH 

v kinech od února 26 / 1 / 2017

Mladý Jesus pracuje jako kadeřník v nočním travesty klubu v Havaně a sní o tom, že se jednou stane hvězdou. Díky svému učiteli se mu podaří udělat konkurz a dostane první šanci na pódiu, pak se ale zjeví jeho léta nepřítomný otec - bývalý boxer , dnes agresivní alkoholik - a všechny Jesusovy naděje zmaří.

TANEČNICE

STEPHANIE DI GIUSTO 

v kinech od 19/ 1/ 2017

Budoucí hvězda evropských kabaretů éry Belle Epoque Loïe Fullerová se narodila na americkém Středozápadě a nic z jejího původu nepředurčovalo tuto farmářskou dcerku k tomu, že jednou bude tančit v pařížské Opeře.
V hlavních rolích: francouzská zpěvačka a herečka Soko, Lily-Rose Depp a Gaspard Ulliel.

MILUJ MĚ, JESTLI TO DOKÁŽEŠ

DAGMAR SMRŽOVÁ

v kinech od 8/ 12 /  2016

Všichni chceme milovat a být milováni. Co když jsme ale v situaci, kdy to není vůbec snadné? Dokument Dagmar Smržové otevírá tabuizované téma sexuální asistence pro hendikepované a nabízí citlivý pohled do i

NAŠE POSLEDNÍ TANGO

GERMAN KRAL

v kinech od 01/12/ 2016

Naše poslední tango je v první řadě příběh o lásce. O lásce dvou nejslavnějších tanečníků tanga v dějinách. A také o jejich společné lásce k tomuto vášnivému tanci.

BRATŘÍČEK KAREL

KRYSTYNA KRAUZE

v kinech od  17/11/2016

Karel Kryl polskýma očima. Nový pohled na legendárního písničkáře, který se stal symbolem Pražského jara, přináší ve svém portrétu režisérka Krystyna Krauze.

FUOCOAMMARE:
POŽÁR NA MOŘI

GIANFRANCO ROSI

v kinech od  3/11/2016

Vítězný film Berlinale 2016, oceněný Zlatým medvědem, přináší dosud nevídaný pohled na uprchlickou krizi, kterou sleduje očima malého chlapce žijícího na ostrova Lampedusa, jenž je tranzitním místem tisíců migrantů.

RADIO DREAMS

 BABAK JALALI

v kinech od 13/10/2016

Jeden den v životě malé rádiové stanice, Pars Radio, vysílající v Perštině ze San Francisca. Není to ale jen tak obyčejný den, protože dnes večer má v Pars Radiu zahrát živě Metallica s kapelou Kabul Dreams, první rockovou skupinou z Afghánistánu. Ale do večera je ještě daleko a Hamid, spisovatel v exilu a programový ředitel rádia, má před sebou dlouhý den...

VLK Z KRÁLOVSKÝCH VINOHRAD

JAN NĚMEC

v kinech od 15 / 9 / 2016

Autobiografický film legendárního režiséra Jana Němce volně vychází z autorovy publikace “Nepodávej ruku číšníkovi” a pozoruje jeho životní příběhy od šedesátých let do současnosti.

AŽ NA SEVERNÍ PÓL

RÉMI CHAYÉ

v kinech od 1/9/2016

Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Olukina, významného vědce a polárníka, který se dosud nevrátil ze své poslední expedice, na které se pokusil dobýt severní pól.

PRACH

VÍT ZAPLETAL

v kinech od 11/8/ 2016

Dva bratři, starší s manželkou, mladší s milenkou a malým dítětem, se potkávají na venkovské usedlosti poté, co jejich otce stihne mrtvice. Subtilní rodinné drama od debutujícího Víta Zapletala, které se z běžné české tvorby vymyká přirozeným akcentem křesťanské víry.

BELGICA

FELIX VAN GROENINGEN

v kinech od 7/7/2016

Belgica je příběh dvou bratrů a jednoho klubu. Příběh o cestě vzhůru, o euforii, a o vzestupu a pádu.

 PARADISE TRIPS

RAF REYNTJENS

v kinech od 2/6/2016

Řidič Mario se před důchodem vydává na svou poslední štreku, místo seniorů ale poveze hudbymilovnou mládež. Čeká ho dlouhá cesta, na jejímž začátku je nevraživost, a na konci nečekaný objev…

JAMES WHITE

JOSH MOND

v kinech od 14/4/2016

Dvacátník James je povaleč se sebedestruktivními sklony, který si užívá v “mama hotelu”, dokud může. Debut Joshe Monda získal cenu diváků na festivalu Sundance.

MUSTANG

DENIZ GAMZE ERGüVENOVÁ

v kinech od 24/3/2016

Bezstarostné dospívání pěti sester na tureckém venkově skončí ve chvílí, kdy jsou po zdánlivě nevinné hře s chlapci izolovány od společnosti konzervativní rodinou, Vítězný film Cen LUX 2015, nominace na Oscara a Zlatý glóbus.

POKLAD

CORNELIU PORUMBOIU

v kinech od 4/2/2016

Komorní komedii s jemně sarkastickým humorem a překvapivým koncem natočil “vtipálek rumunské nové vlny” Corneliu Porumboiu.

ROURA

VITALIJ MANSKÝ

v kinech od 14/1/2016

Autorský dokument Vitalije Manského o strhující podobnosti a překlenutelných kontrastech života na Sibiři a v Západní Evropě.

LÁSKA Z KHON KAEN

APICHATPONG WEERASETHAKUL

v kinech od 17/12/2015

Film, který uzdravuje. Vydejte se na cestu do světa snů a fantazie s tvůrcem filmu Strýček Búnmí, držitelem Zlaté palmy z Cannes, thajským režisérem Apichatpongem Weerasethakulem.

TŘI VZPOMÍNKY

ARNAUD DESPLECHIN

v kinech od 3/12/2015

Film Tři vzpomínky (orig. Trois souvenirs de ma jeunesse) přináší romantický milostný příběh z období dospívání.

O PATRO NÍŽ

RADU MUNTEAN

v kinech od 12/11/2015

Nejnovější snímek rumunského režiséra Radua Munteana, jehož snímek Úterý po Vánocích uvedl Artcam do českých kin v roce 2010, je sociální satira...

AFERIM!

RADU JUDE

v kinech od 8/10/2015

Východní Evropa, rok 1835. Dva jezdci projíždějí pustou krajinou v srdci Valašska. Jsou to četník Costandin a jeho syn, kteří společně hledají uprchlého otroka.

MARGUERITE

XAVIER GIANNOLI

v kinech od 24/9/2015

Paříž dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže Marguerite zpívá zoufale falešně a nikdo jí nikdy neřekl pravdu.

SCHMITKE

ŠTĚPÁN ALTRICHTER

v kinech od 13/8/2015

„Poslyšte příběh muže, který dlouho seděl doma a bál se vyjít ven, aby se neztratil v hrozivém, temném lese. Jednoho dne však vyšel ven a ztratil se v hrozivém, temném lese...“ (stará krušnohorská legenda)

DIOR A JÁ

FRÉDÉRIC TCHENG

v kinech od 4/6/2016

Francouzský dokument otevírá divákům dveře do mýty opředeného světa módního domu Christian Dior. Nový umělecký ředitel Raf Simons zde právě připravuje svoji zcela první kolekci haute couture, se kterou musí přesvědčit celý svět o své vizi a vyrovnat se s odkazem slavného zakladatele značky.

DANIELŮV SVĚT

VERONIKA LIŠKOVÁ

v kinech od 19/2/2015

Daniel je mladý muž, student a spisovatel. Daniel je pedofil. Daniel nikdy žádnému dítěti neublížil.  Jaké to je narodit se jako pedofil, nikdy nic nespáchat a přesto být nenáviděn společností?

BÍLÝ BŮH

 KORNÉL MUNDRUCZÓ

v kinech od 5/2/2015

Strhující nadčasový snímek o vztahu lidské a psí rasy získal hlavní cenu sekce Un certain regard na festivalu v Cannes 2014. 

VELKÁ NOC

 PETR HÁTLE 

v kinech od 22/1/2015

Fascinující portrét nočního města a jeho obyvatel získal hlavní cenu v soutěži českých dokumentů na MFDF v Jihlavě.

JIMMY P.

ARNAUD DESPLECHIN

v kinech od 4/12/2014

Nový film Arnauda Desplechina je pozoruhodnou sondou do pozapomenuté kapitoly z dějin psychiatrie a zároveň hereckým koncertem představitelů dvou na první pohled nesourodých hrdinů: Benicia del Tora v roli indiána Jimmyho a Mathieua Amalrica jako jeho lékaře Devereuxe.  

KUKUŘIČNÝ OSTROV

 GEORGE OVASHVILI  

v kinech od 13/11/2014

Filmovéá báseň o osudu dědečka a vnučky, jejichž smyslem života je starat se o kukuřičné políčko na ostrově uprostřed řeky, oddělující Gruzii od Abcházie. Film získal hlavní cenu Křišťálový glóbus za nejlepší hraný film na 49. Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. 

MAMI!

XAVIER DOLAN 

v kinech od 30/10/2014

Nejvyzrálejší a nejemocionálnější film od režiséra Imaginárních lásek.

DĚTI

JARO VOJTEK

v kinech od 16/10/2014

Děti jsou univerzální téma. Každý je něčí dítě, někdo má děti vlastní, všichni o nich mluvíme a všichni se neustále pohybujeme v mantinelech, které nám nastavili naši rodiče.

FÍZLOVÉ HAJZLOVÉ

QUENTIN DUPIEUX 

v kinech od 18/9/2014

Ano, na fotce je skutečně Marilyn Manson, který si v novém americkém filmu francouzského režiséra a hudebníka Quentina Dupieuxe (Mr. Oizo) zahrál roli emo teenagera!

ZORAN, MŮJ SYNOVEC IDIOT

MATTEO OLEOTTO    

v kinech od 28/8/2014

Paolo je cynický Ital, který se od rána do rána nalévá vínem. Jednoho dne zdědí slovinský poklad – synovce Zorana. Šestnáctiletý outsider toho moc nenamluví, ale má jedno výjimečné nadání...

WALESA: ČLOVĚK NADĚJE

ANDRZEJ WAJDA

v kinech od 3/4/2014

Strhující portrét, nahlížející do veřejného i intimního života Lecha Walesy, natočil nejslavnější polský režisér všech dob - Andrzej Wajda. 

BORGMAN

ALEX VAN WARMERDAM 

v kinech od 6/3/2014

Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat?  

SPIRIT  OF 45

KEN LOACH

v kinech od 30/1/2014

Dokumentární film Kena Loache o době, kdy dělat věci společně bylo normální…

APAČI

THIERRY DE PERETTI 

v kinech od 13/2/2014

Léto. Jižní Korsika. Zatímco tisíce turistů okupuje pláže, kempy a kluby, pět teenagerů z Porta Vecchia se jen tak poflakuje. Jednou večer se vloupají do neobydlené luxusní vily, kde se rozhodnou strávit noc. Než odejdou, ukradnou pár bezcenných věcí. Když se majitelka vily vrátí z Paříže, ohlásí krádež svému známému, místnímu bossovi…

EPIZODA ZE ŽIVOTA SBĚRAČE ŽELEZA

 DANIS TANOVIĆ

v kinech od 24/ 10/ 2013

Nazif se živí sběrem železa ze skládek. Jeho žena Senada se doma stará o dvě děti. Třetí se chystá na svět. Jenže Senada potratí a protože nemá zdravotní pojištění, odmítnou jí lékaři operovat, dokud nezaplatí 500 Euro. Takové peníze však rodina nemá a tak je jedinou cestou, jak Senadě zachránit život, podvod…

KAPITÁL

COSTA-GAVRAS

v kinech od 10/ 10/ 2013

Politický thriller Kapitál nás zavádí do prostředí nejvyšších finančních kruhů v době světové finanční krize. Vypráví příběh o nezastavitelném vzestupu Marca Tourneuila (Gad Elmaleh), poníženého sluhy Kapitálu, který se stane jeho nezpochybnitelným pánem.

PARCHANTI SPÍ DOBŘE

CLAIRE DENIS 

v kinech od 28/11/2013

V temném thrilleru z noční Paříže se námořní kapitán Marco Silvestri (Vincent Lindon) vrací narychlo na souš, aby pomohl své sestře Sandře. Sandřin manžel spáchal za tajemných okolností sebevraždu, rodinný podnik se potápí a dcera Justin má psychické problémy.

LÁSKA

MICHAEL HANEKE

v kinech od 12/ 4/ 2013

Manželé Georges (Jean-Louis Trintignant) a Anne (Emmanuelle Riva) jsou učitelé hudby. Jejich láska a pevné pouto, které se prohlubovaly roky společného života a vášní pro klasickou hudbu, je náhle vystaveno těžké zkoušce. Stáří si vybírá svou daň – Anne prodělá mozkovou mrtvici a její okolí se musí smířit s její proměnou. Nic není jako dřív ani pro jejich dceru Evu (Isabelle Huppert). Michael Haneke se ve svém nejnovějším filmu zaměřil na subtilní téma lásky bojující s nevyhnutelným.

ATOMIC AGE

HÉLÉNA KLOTZ

v kinech od 23/ 5/ 2013

Melancholický příběh o dospívání a toulkách noční Paříží. Atomic Age je prvním filmem, který do českých kin uvádí Artcam společně s festivalem Fresh Film Fest pod novým labelem FRESH ARTCAM.

NO

PABLO LARRAIN

v kinech od 23/ 5/ 2013

Jak se dělá reklamní kampaň na pravdu a lásku?

Gael García Bernal (Amorres Perros, Špatná výchova) v hlavní roli filmu o síle moderního marketingu v politických kampaních.

POST TENEBRAS LUX

CARLOS REYGADAS

v kinech od 28/ 2/ 2013

Fascinující snímek jednoho z nejzajímavějších mexických režisérů současnosti Carlose Reygadase (Bitva na nebi, Japon). Nejmagičtější film roku oceněný Cenou za režii na festivalu v Cannes.

KUŘE NA ŠVESTKÁCH

MARJANE SATRAPI, VINCENTE PARONNAUD

v kinech od 29/ 11/ 2012

Fascinující atmosféra, optimistický pohled na svět, dokonalá práce s filmovým obrazem –  to vše charakterizuje tvorbu režisérské dvojice Marjane Satrapi a Vincenta Paronnauda, jejichž první film Persepolis posbíral po světě i u nás desítky cen a patří mezi nejnavštěvovanější filmy v historii Artcamu.

MIZEJÍCÍ VLNY

KRISTINA BUOŽYTĖ, BRUNO SAMPER

v kinech od 14/ 3/ 2013

JDostat se do mozku někoho druhého. Vidět co cítí, najít odpovědi na otázky, odhalit tajemství. Od filmu Věčný svit neposkvrněné mysli přes Počátek se lidská mysl proměňuje v nový prostor pro dobrodružství, která zcela redefinují žánr sci-fi.

JE TO JEN VÍTR

 BENCE FLIEGAUF

v kinech od 13/ 9/ 2012

V roce 2008 se v Maďarsku odehrála série otřesných rasových útoků na místní romskou komunitu. Vyžádala si šest mrtvých včetně dvou malých dětí a desítky zraněných. Útočníci zapalovali domy a stříleli brokovnicí na rodiny, které se útěkem z hořících budov snažili zachránit život sobě a svým dětem.

KLIP

MAJA MILOŠ   

v kinech od 30/8/2012

PDebutující režisérka Maja Miloš se pokusila zachytit svět dnešních dospívajících jejich očima. Pokládá si zásadní otázku, kde je v našem přetechnizovaném světě místo pro lásku a jak může vypadat?

CAESAR MUSÍ ZEMŘÍT

PAOLO A VITTORIO TAVIANIOVÉ

v kinech od 27/ 9/ 2012

V římské věznici Rebibbia předstupuje před publikum skupina vězňů, aby zde odehrála klasickou tragédii Williama Shakespeara Julius César. Aplaus publika zní jako otevírání brány, ale tito herci se po stažení opony musí vrátit do svých cel odpykat své mimořádné tresty.

ROZCHOD NADERA A SIMIN

ASGHAR FARHADI

v kinech od  8/ 2/ 2012

Strhující manželské drama ze současného Iránu ukazuje, jak fatálně mohou být lidské osudy a rodinné vztahy ovlivněny společenskými předsudky a přísným právním systémem.

NEVĚSTINEC

BERTRAND BONELLO

v kinech od 1/ 12/ 2011

Přelom devatenáctého a dvacátého století – období velkých sociálních změn – postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása a potěšení ale i ponížení a bolest, hrozil zákaz...

KLUK NA KOLE

JEAN-PIERRE DARDENNE A LUC DARDENNE

v kinech od 29/ 3/ 2012

Nový film bratří Dardennů (Mlčení Lorny, Dítě) vypráví příběh dvanáctiletého Cyrila, kterého otec umístí do dětského domova. Chlapec nepřestává věřit, že se k otci vrátí, ale ten už žije nový život. Při jednom ze svých útěků za otcem se Cyril seznámí s kadeřnicí Samanthou, která se rozhodne, že se o něj začne starat. Dokáže ale Cyril přijmout její lásku? A jak jeho příchod změní život Samanthě? Budou ti dva schopní spolu žít ve vzájemné důvěře nebo je čeká ještě složitá cesta?

LŮNO

BENEDEK FLIEGAUF

v kinech od  18/ 8/ 2011

Eva Green (Casino Royale, Království nebeské) se v roli mladé ženy Rebeccy vrací do dědečkova domu na chladném anglickém pobřeží, kde před mnoha lety prožila svou první, ještě dětskou lásku. Rebecca a Tommy, kterému zůstal rošťácký úsměv, naváží přesně tam, kde se v dětství jejich cesty rozešly.

NA MAMUTA

GUSTAVE DE KERVERN, BENOÎT DELÉPINE

v kinech od 2/ 12/ 2010

Gérard Depardieu nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a „řítí“ se za bývalými zaměstnavateli získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská vyjížďka se brzy promění v bláznivou road-movie plnou bizarních setkání, vzpomínek na bývalou lásku (Isabelle Adjaniová) a nečekaných zvratů. Šedesátník Serge, o kterém si všichni mysleli, že je jen obyčejný buran, prožívá „Easy Rider“ svého života se vším všudy.

JESKYNĚ ZAPOMENUTÝCH SNŮ 3D

WERNER HERZOG

v kinech od 27/ 10/ 2011

Jeden z nejfantastičtějších a nejpřevratnějších archeologických objevů všech dob pohledem klasika světové kinematografie Wernera Herzoga.

STRÝČEK BUNMÍ

APICHATPONG WEERASETHAKUL

v kinech od 30/ 9/ 2010

Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě strýčka Búnmího. Ve světě, kde přítomnost není jedinou realitou a minulé životy se znovu hlásí o slovo. Tento filmový skvost plný fantazie, vtipu i hlubokých emocí čerpá z úchvatné přírodní scenérie i thajské hororové produkce sedmdesátých let a komiksů. Film na motivy skutečného příběhu buddhistického mnicha se stal senzací letošního festivalu v Cannes, kde okouzlil porotu v čele s Timem Burtonem a získal hlavní cenu – Zlatou palmu.

UŽÍVEJ SI, CO TO JDE

WOODY ALLEN

v kinech od 13/ 5/ 2010

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky.