MAMI!

Originální název Mommy

Režie Xavier Dolan

Scénář Xavier Dolan

Hrají Anne Dorval, AntoineOlivier Pilon, Suzanne Clément, Alexandre Goyette, Patrick Huard

Kamera André Turpin

Střih Xavier Dolan

Hudba Noia

Země Kanada

Rok výroby 2014

Jazyk francouzsky s českými titulky

Přístupnost od 15ti let

Stopáž 139 min.

Premiéra 30/ 10/ 2014
Monopol 30/ 10/ 2021

Nejvyzrálejší a nejemocionálnější film od režiséra Imaginárních lásek.

Když skončila letos v Cannes oficiální projekce filmu Mami!, vypadalo to, jako by mladičký Xavier Dolan dokázal hory přenášet. Potlesk trval přes pět minut, slzy tekly proudem. Co tak oslnilo vybíravé festivalové publikum, které jindy do závěrečných titulků klidně i bučí?

Film Mami! je příběhem dospívajícího Steva s diagnózou ADHD a jeho mámy Diane, která i přes doporučení odborníků trvá na tom, že svého syna dokáže zvládnout, a že její syn dokáže zvládnout školu. Když do jejich života vstoupí ještě utrápená sousedka Kylea, vydají se společně na hodně divokou jízdu, kdy se záchvěvy štěstí, bezpečí a spokojenosti v mžiku mění na eruptivní výbuchy násilí a hlubokou beznaděj. Nahoru a zase dolů, jak už to tak v životě bývá.

Brilantní výkony hlavních protagonistů vás do příběhu absolutně vtáhnou. Originální hra s formátem obrazu pak jen podtrhuje inovativnost a kreativitu nejmladšího účastníka canneského klání, jenž okouzlil i české publikum filmem Imaginární lásky. S filmem Mami! přichází zralejší, přesvědčivější a méně spratkovský Xavier Dolan, aby dojal a nadchl široké publikum.