PARADISE TRIPS

Scénář a režie Raf Reyntjens
Hrají Gene Bervoets, Jeroen Perceval
Kamera Rik Zang
Střih Els Voorspoels
Zvuk Marco Vermaas
Hudba David Van der Heijden
Země Belgie, Chorvatsko, Nizozemsko
Jazyk holandsky s českými titulky
Stopáž 90 min.

Premiéra 2/ 6/ 2016

Monopol 8/ 2/ 2026

 

Mario je řidič, řidič dálkového autobusu. Takový, jakého známe všichni, věčně zachmuřený a nevrlý, znuděný svým životem, manželstvím i prací. Autobus je ale jeho hrad a co řekne Mario, to platí. Mario vozil svým autobusem celý život důchodce k moři do Chorvatska a teď se sám chystá do důchodu. Jako poslední kšeft přijme speciální zakázku. Do kempu k moři totiž místo spořádaných občanů veze partičku hlasité mládeže směřující na hudební festival. Vzájemná nevraživost na sebe nedá dlouho čekat. Jenže tahle poslední výprava autobusu Paradise Trips dá Mariovi šanci vzpomenout si, jaké to je radovat se, užívat si života, oprostit se od starostí a taky díky ní dostane druhou šanci najít cestu ke svému synovi, kterého roky neviděl a nikdy mu nedokázal říct, že ho má rád.

OCENĚNÍ
Nejlepší herec (Gene Bervoets), Nejlepší kostýmy (Manon Blom & Mariella Kallenberg), Industry Award – festival Oostende FF 2015
Nejlepší vlámský film – Cena pro mladé tvůrce 2015

O REŽISÉROVI
Raf Reyntjens získal v roce 1999 diplom na RITS (Royal Institute for Theatre, Cinema and Aound) v Bruselu a od té doby si už stihl vybudoval významnou kariéru jako režisér krátkých filmů, hudebních videí a reklam. Pro rappera Paula Vana Havera, známého pod jménem Stromae, natočil klipy k songům Papaoutai, Peace nebo Violence, které na YouTube zaznamenaly více než 200 milionů zhlédnutí. Raf Reyntjens také napsal a režíroval dva oceňované krátké filmy: snímek A Message from Outer Space byl uveden na řade světových festivalů a Tunnelrat byl součástí výstavy The Great War: A Cinematic Legacy v muzeu MoMa v New Yorku. Paradise Trips je jeho první celovečerní film.

OHLASY
Recenze LN: Paradise Trips: Dovolená s Andělem po belgicku
Recenze iDnes: Účastníci zájezdu razí techno, jejich Krobot trpí víc

 
KE STAŽENÍ

FOTO ke stažení (link Dropbox)

OFICIÁLNÍ STRÁNKY

Distribuční list (PDF/ word)

Press-kit (PDF/ word)

Plakát (A4 PDF)

Plakát (náhled pro web)

Slide pro kina (PDF)