PARCHANTI SPÍ DOBŘE

Originální název Les Salauds

Režie Claire Denis

Scénář Claire Denis, Jean-Pol Fargeau

Hrají Vincent Lindon, Chiara Mastroianni, Julie Batailler, Michel Subor, Christophe Miossec, Lola Creton, Grégoire Colin

Kamera Agnès Godard  

Střih Annette Dutertre Larrieux

Země Francie

Rok výroby 2012

Stopáž 100 min.

Jazyk francouzsky s českými titulky

Přístupnost přístupný

Premiéra 28/ 11/ 2013
Monopol 3/ 6/ 2023

V temném thrilleru z noční Paříže se námořní kapitán Marco Silvestri (Vincent Lindon) vrací narychlo na souš, aby pomohl své sestře Sandře. Sandřin manžel spáchal za tajemných okolností sebevraždu, rodinný podnik se potápí a dcera Justin má psychické problémy. Zprvu se zdá, že za vším stojí bohatý a mocný obchodník Edouard Laporte. Marco se proto přistěhuje do domu, kde žije Laporteova krásná milenka (Chiara Mastroianni) s jejich malým synem, a osnuje pomstu mocnému nepříteli. Postupně ale zjišťuje, že věci nejsou tím, čím se zdají být.

Režisérka Claire Denis, jejíž dva filmy Sama v Africe a 35 panáků rumu Artcam úspěšně uvedl do českých kin, představila letos v Cannes svůj nenovější temný thriller o rodinných tajemstvích, které není příjemné odkrýt. Ve filmu se objevují dvorní herci Claire Denis - Vincent Lindon, Michel Subor či Grégoire Colin. O uhrančivou atmosféru filmu se postarala kameramanka Agnès Godard.

OHLASY

  • Recenze (O. Štindl, Lidové noviny)
KE STAŽENÍ