Paula

Původní název Jeune femme

Režie Léonor Serraille

Scénář Léonor Serraille

Hrají Laetitia Dosch, Grégoire Monsaingeon, Souleymane Seye Ndiaye

Kamera Émilie Noblet

Hudba Julie Roué 

Střih Clémence Carré

Produkce Sandra Da Fonseca

Rok 2017

Stopáž 97 min.

Země Francie

Jazyk francouzsky s českými titulky

Premiéra  25 / 1 / 2018
Monopol 05 / 6 / 2024

Třicátnici Paulu po deseti letech opustil přítel. Rozhořčená žena, odmítající přijmout roli pasivní oběti, se náhle ocitá na ulici. Její cesta Paříží za znovunalezením nezávislosti a klidu, plná bizarních setkání, právě začíná.

Šarmantní drama s komediálními prvky bylo vyhlášeno nejlepším debutem letošního festivalu v Cannes.

Někde mezi osamělým klenotem amerického filmu 70. let Wanda Barbary Lodenové a Frances Ha Noaha Baumbacha, která před několika lety provětrala občas příliš stojaté a do sebe zahleděné vody nezávislého filmu, naleznete Paulu. „Byla jsem pro něj vším, najednou nejsem nic,“ svěřuje se titulní postava, třicátnice na pokraji nervového zhroucení, způsobeného náhlým ochabnutím zájmu přítele, mondénního fotografa. Její odysea denní i noční Paříží právě začíná. Cesta za znovunalezením celistvosti duše, nezávislosti a především klidu. Léonor Serrailleová, jejíž šarmantní drama s komediálními prvky bylo v konkurenci pětadvaceti snímků vyhlášeno nejlepším debutem letošního festivalu v Cannes, představuje s nedocenitelnou pomocí herečky Laetitie Doschové nepředvídatelnou, hubatou, raněnou, oslnivou i upřímnou Paulu, fascinující ženu ve fascinujícím městě (Karel Och, Ředitel festivalu Karlovy Vary)

   

Léonor Serrailleová (1986) vystudovala v roce 2013 scenáristiku na proslulé pařížské filmové škole La Fémis. Scenáristicky se podílela na krátkých hraných filmech, mj. Tang Meng (2013, rež. Linbo Wang) a Petite soeur (2013, rež. Sonia Franco). Jako režisérka natočila podle vlastního scénáře středometrážní hraný snímek Body (2016), promítaný na Filmovém festivalu v Brive. Její celovečerní hraný autorský debut Paula byl oceněn Zlatou kamerou na letošním canneském festivalu.

 

KE STAŽENÍ

DL soundtrack

Distribuční list (word/PDF)

Tisková zprava (word/PDF)

Kinaři /A4 poster jpg, HD slide, 4 pictures/

Press monitoring