RADIO DREAMS

Režie Babak Jalali

Scénář Babak Jalali

Kamera Noaz Deshe

Hudba Mahmood Schricker

Hrají Mohsen Namjoo, Lars Ulrich, Sulyman Qardash, Siddique Ahmed, Raby Adib, Mohamamad Talani, Boshra Dastournezhad

Rok výroby 2016

Země USA

Jazyk farsí, angličtina s českými titulky

Kopie DCP, blu-ray

Přístupnost přístupný

Stopáž 91 min.

Premiéra 13. 10. 2016
Monopol 29. 2. 2023

"Poetická komedie o jedné malé rádiové stanici, rockovém snu a Metallice"

Jeden den v životě malé rádiové stanice, Pars Radio, vysílající v perštině ze San Francisca. Není to ale jen tak obyčejný den, protože dnes večer má v Pars Radiu zahrát živě Metallica s kapelou Kábul Dreams, první rockovou skupinou z Afghánistánu. Ale do večera je ještě daleko a Hamid, spisovatel v exilu a programový ředitel rádia, má před sebou dlouhý den.
Poetická komedie ve stylu Jima Jarmusche a Akiho Kaurismakiho je druhým celovečerním filmem Babaka Jalaliho a přinesla mu Zlatého tygra, nejvyšší ocenění Mezinárodního filmového festivalu Rotterdam, který se zaměřuje na začínající filmaře a kdysi pro svět objevil třeba Zelenkovy Knoflíkáře.

Scenárista a režisér Babak Jalali se narodil roku 1978 v severním Iránu a od roku 1986 žije převážně v Londýně. Vystudoval Balkánská a východoevropská studia a politologii na University of London a filmovou režii na London Film School. Jeho krátký film Heydar, An Afghan in Teherean mu kromě jiných úspěchů vynesl rezidenci festivalu v Cannes Cinéfondation, kde Babak Jalali rozpracoval svůj celovečerní debut Frontier Blues (2009). Jalali je v posledních letech aktivní také jako producent - podílel se na filmu Bílý stín (2013, MFF Benátky) a produkoval i úspěšnou italskou komedii Short Skin. V současnosti dokončuje svůj nový film Land (Země).

Film Radio Dreams bude v Česku poprvé uveden v předpremiéře na zahájení festivalu Ostrava Kamera Oko (23.-29.9. 2016), kde je zařazen do hlavní soutěžní sekce.

Premiéra filmu proběhne na Večeru íránských filmů v kině Pilotů 13. 10. 2016 od 20.00 (FB událost)

OCENĚNÍ

 Zlatý tygr - Mezinárodní filmový festival Rotterdam 2016

KE STAŽENÍ:
Tisková zpráva - Radio Dreams na festivalu OKO (PDF/ word)

Distribuční list (PDF/word)

Press-kit (PDF/word)

FOTO

Slide pro KINA

Plakát v tiskové kvalitě:  A1, A3, A3 horizontální

Originální TRAILER