UŽÍVEJ SI, CO TO JDE 

Originální název Whatever Works
Žánr Komedie
Země USA/ Francie
Rok výroby 2009
Formát 35 mm / barevný / Dolby digital
Stopáž 92 minut
Jazyk, přístupnost anglicky / české titulky / od 10 let
Počet kopií 7 kopií
Scénář / Režie Woody Allen (Vicky Cristina Barcelona, Match Point, Manželé a manželky, Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat)
Hrají Larry David (Zlaté časy rádia, Povídky z New Yorku), Evan Rachel Wood (Wrestler), Patricia Clarkson (Dogville, Vicky Cristina Barcelona), Ed Begley Jr., Henry Cavill, Olek Krupa, Michael McKean
Kamera Harris Savides (Americký gangster, Elephant)
Střih Alisa Lepselter (Prokletí žlutozeleného škorpióna, Match Point, Vicky Cristina Barcelona)
Hudba Roy B. Yokelson
Zvuk Gary Alter

Premiéra 13/ 5/ 2010
Monopol 19/ 5/ 2019

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff (Larry David) odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby se mohl oddávat svobodnějšímu životu. Nejraději však svou nekompromisní kritikou čehokoli a kohokoli krmí své kavárenské přátele, studenty šachu, obyčejné kolemjdoucí i samotné diváky. Odmítá se řídit jakýmikoli konvencemi a jeho životním krédem je: užívej si, co to jde. A tak, když se shodou náhod potká s mladou dívkou Melody (Evan Rachel Wood), obrátí znovu celý svůj život naruby. A nejen sobě… Stárnoucí Boris, naivní Melody, její sexy matka a upjatý otec procházejí postupně očistnou katarzí, v nichž se zbavují všech předsudků o „šťastném životě“. Woody Allen opět předvádí pravou newyorskou komedii plnou svérázných názorů na mezilidské vztahy a znovu potvrzuje, že ve vztazích nefunguje nic a zároveň cokoli.