WEESTWOOD: PUNK, ICON, ACTIVIST

Původní název Westwood: Punk, Icon, Activist

Režie Lorna Tucker

Rok 2018

Stopáž 83 min.

Země Velká Británie

Jazyk anglicky s českými titulky

Přístupnost 12+

Kopie DCP, MP4, DVD

Premiéra  28. 3. 2019
Monopol  únor 2024

SYNOPSE

Od doby, kdy společně se svým bývalým partnerem a manažerem skupiny Sex Pistols Malcolmem McLarenem stála u zrodu punkového hnutí, redefinuje Vivienne Westwoodová už 40 let britskou módu a stojí za celou řadou těch nejvýraznějších modelů naší doby. Film mísí archivní záběry, překrásně rekonstruované sekvence a všeodhalující rozhovory s fascinující sítí spolupracovníků Vivenne Westwoodové. Provede nás tak jejím životem od doby, kdy vyrůstala v poválečném Derbyshiru, až na přehlídková mola v Paříži a Miláně. Tato důvěrná a pronikavá pocta jedné z největších ikon naší doby sleduje Westwoodovou a boj o záchranu integrity její značky, jejích zásad a jejího odkazu v byznysu poháněném konzumem, ziskem a globální expanzí.

 

OCENĚNÍ / FESTIVALY

Velká cena poroty za nejlepší světový dokumentární film, MFF Sundance 2018

 

„Lorna Tucker vytvořila zábavný a okouzlující portrét nonkonformní britské módní návrhářky Vivienne Westwood.“ (Variety)

„Působivý dokument o Dame Vivienne, královně punku.“ (Screen)

„Je to úžasná podívaná.” (Philadelphia Inquirer)

 

O REŽISÉRCE

Lorna Tuckerová získala zkušenosti prací pro kapely jako Unkle, The Cult nebo Queens of the Stone Age, natáčela také krátké filmy pro návrháře Alexandra McQueena, Vivienne Westwoodovou či firmu Nike. Její filmy byly promítány na mezinárodních festivalech a v muzeích včetně Muzea moderního umění v Sao Paulu a Guggenheimova muzea v Bilbau. V roce 2018 vyšly její první dva dokumentární filmy: Westwood a Amá – citlivé zobrazení nucených sterilizací původních Američanek ve druhé polovině dvacátého století.